طرز تهیه یخنی

طرز تهیه یخنی درگزی

یخنی یکی از غذاهای فوق العاده اعیانی در شهر درگز است. درگز یکی از مناطق خوش آب و هوا در خراسان رضوی می باشد که قطعا ارزش دیدن دارد. چراکه حیاط وحش متنوع و منطقه حفاظت شده زیبایی آن قطعا فرصت خوبی برای رقم زدن یک تجربه دورهمی است. با ما همراه باشید تا طرز تهیه یخنی را در انواع موجود برای شما تشریح کنیم.

یخنی در اصل با گوشت قرمز می باشد اما طرز تهیه آن را می توان برای مرغ هم به کار برد. استفاده از یک نوشیدنی گازدار طبیعی مثل دوغ آبعلی لذت این غذا را مثال زدنی خواهد کرد. پس تا بیشتر از این دهان تان آب نیوفتاده، بریم تا این غذای خوشمزه رو طبخ کنیم.

فراگیری گام به گام طرز تهیه یخنی به صورت تصاویر ذهنی

طرز تهیه یخنی گوشت درگزی

یخنی از جمله غذاهای تشریفاتی در خراسان به خصوص خراسان شمالی و خراسان رضوی می باشد. این غذای فوق العاده پر انرژی و خوشمزه طرفداران زیادی دارد و افرادی که فعالیت فیزیکی زیادی دارند، لذت این غذا ها حتما تجربه کنند.

مواد مورد نیاز در تهیه یخنی گوشت به صورت زیر می باشد.

طرز تهیه یخنی درگزی
آموزش تصویری طرز تهیه یخنی درگزی

لذت اصلی این غذا در این است که شما از گوشت سردست بره استفاده کنید. اما اگر این امکان وجود نداشت، می توان از گوشت ران گوسفند هم استفاده کرد. به خاطر داشته باشید که گوشت ها را به صورت قیمه قیمه باید خرد کرد. منتهی اندازه این تکه ها باید حدودا دو برابر حالت قیمه باشد.

در ادامه حتما تکه های گوشت برش خورده را بشویید و نمک بزنید. حالا نوبت برش پیاز ها به صورت خلالی است. حتما پیاز ها را خلالی برش بزنید تا به راحتی بتوان درون ظرف مناسبی آن را تفت داد. دقت کنید که پیازها تا آستانه طلایی شدن باید تفت بخورن.

مراقب باشید تا پیازها نسوزن

برای طعم دهی بهتر به پیاز که جزئی از روند پخت یخنی هم هست، باید یک چهارم پیمانه آب را درون پیاز داغ ریخت تا با حرارت کم آب موجود خشک شود و به دل پیاز بشیند.

در ضمنِ طرز تهیه یخنی دقت کنید که روند بسیار صبورانه و با عشق و علاقه باید انجام بگیرد. پس لطفا از فوت و فن های گفته شده استفاده کنید.

طرز تهیه یخنی شیرازی دو نفره

نمی دونم چقدر اهل سفر هستین امام برای من یک اتفاق زیاد تکرار شده. دقت کردین این امکان وجود داره اسم یک میوه یا خوراکی در دو شهر یکسان نباشه؟ مثلا خیار که در سالاد از آن استفاده می کنیم در جنوب خراسان معنی دیگری دارد. هم وطنان اهل جنوب خراسان به خربزه میگن خیار. که به همین خیار در سالاد، خیار سبز می گویند.

حالا یخنی شیرازی همان آبگوشت است که طرز تهیه متفاوتی دارد و شما می توانید برای تجربه این غذای خوشمزه با ما همراه باشید.

طرز تهیه یخنی شیرازی به این صورت است که مواد غذایی مورد نیاز دقیقا به صورت زیر می باشد.

طرز تهیه یخنی
آموزش تصویری برای طرز تهیه یخنی

اول کار حتما از یک قابلمه استفاده کنید که برای غذاهای خورشتی مناسب باشد.

گوشت را به همراه پیاز باید تفت داد. سپس برای از بین بردن بوی گوشت از زردچوبه استفاده می کنیم به گونه ای که کاملا به گوشت آغشته شود. در ادامه از رب گوجه برای تفت دادن و طعم دادن استفاده کنید.

نزدیک میشیم به مراحل آخری از طرز تهیه یخنی شیرازی خوشمزه. صبور باشید

نوبت به اضافه کردن نخود و لوبیا رسیده است. برای بهتر شدن و هضم راحت حدود ۱۲ ساعت نخود و لوبیا را در آب خیس دهید.

به آرامی نمک، فلفل و سیب زمینی را به همراه آب جوش قاطی کنید. میزان آب جوش باید به گونه ای باشد تا همه مواد ریخته شده زیر آب قرار گیرند. پس از جوشیدن مواد قابلمه برای مغز پخت شدن یخنی تون زیر اجاق رو کم کنید.

حالا نوبت نوش جان کردن یخنی فرا رسیده است.

برای خرید برنج ایرانی خالص، سالم، خوشمزه و خوش عطر و قد به بخش فروشگاهی شمال رایس وارد شوید.

شاد باشین هر جا که هستین

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *