انواع برنج در دنیا

انواع برنج در دنیا

درود به همه همراهان عزیز شمال رایس. امیدواریم هر جا که هستید شاد و ثروتمند باشید. صحبت امروز ما درباره انواع برنج های موجود در جهان است. کل برنج هایی که در دنیا کشت می شوند شامل چند نمونه خواهند بود. با ما همراه باشید تا انواع برنج در دنیا را به تصویر بکشیم و همچنین توضیحاتی که مورد نیاز است را عنوان کنیم.

انواع برنج در دنیا

انواع برنج های کل دنیا شامل چند دسته هستند. این برنج ها بر اساس ظاهر شان به ۴ نوع تقسیم شده اند که هر یک را با هم آنالیز خواهیم کرد.

بر اساس این ۴ تیپ دسته بندی می توان به می توان ویژگی های هر گونه را مفصل توضیح داد.

برنج قهوه ای چیست ؟

این برنج همان برنجی است که بعد از برداشت زمانی که به کارخانه برده می شود، یک لایه ضخیم تر از سبوس روی آن وجود دارد. به اصطلاح برنج های پوست کنی نشده برنج هایی هستند که قهوه ای نامیده می شوند.

برنج سفید چه نوع برنجی است ؟

برنج سفید همان برنج قهوه ای است که پوست کنی شده و هیچگونه لایه ای روی خود ندارد. البته وجود سبوس برنج به دلیل خاصیت بی نظیر خانواده گروه B باعث جلوگیری از ریزش مو می شود.

برنج سفید از برنج هایی است که در ایران به میزان قابل توجهی تولید می شود. 

از انواع برنج در دنیا که مخاطبان زیادی دارد همین برنج سفید است.

برنج سفید از نظر ارزش غذایی پایین تر از قهوه ای قرار دارد. اما مصرف برنج قهوه ای به صورت روزانه مضر خواهد بود. این درحالی است که برنج سفید اینگونه نیست.

برنج وحشی

برنج وحشی
برنج وحشی از خانواده برنج های خاص

یک گونه جالب که پس از پخت حدود ۳ تا ۴ برابر اندازه اولیه خود قد می کشد. این گونه خاص به صورت سبزی هم برداشت می شود و بدون جدا کردن دانه برنج از آن، تازه تازه خورده می شود.

برنج باسماتی چه نوع برنجی است ؟

از جمله برنج های فوق العاده خوش قد که برای افرادِ به دنبالِ ظاهرِ عالی از برنج، پیشنهادی فوق العاده است. این برنج هندی که در کل دنیا طرفداران زیادی دارد، در پاکستان هم به صورت انبوه کشت می شود. این برنج بر اساس محل کشت خود به ۴ گروه برنج باسماتی هندی، برنج باسماتی پاکستانی، برنج باسماتی کنیایی و برنج باسماتی آمریکایی تقسیم می شود.

برنج جاسمین یا برنج یاسمین

نام دیگر این برنج یاسمین است که یکی از دلایل نامگذاری، شباهت رنگ سفید این برنج با گل یاسمن می باشد. این برنج در کشورهای تایلند، لائوس، کامبوج و جنوب ویتنام کشت می شود.

برنج ژاپنی

برنج ژاپنی یا برنج جاپونیکا از انواع برنج های گرد و دانه متوسط هستند. شباهت این برنج با عنبر بو خوزستان بسیار بالاست. چراکه هم گرد و هم سفید می باشد.

برنج آربُریو یا برنج آرباریو

ابعاد طولی و عرضی برنج ارباریو خیلی نزدیک به هم است به طوری که گرد بودن این برنج باعث جذب طرفداران خاص شبیه به خود شده است.

برنج سیاه چینی چه خاصیتی دارد ؟

این برنج یکی از دانه برنج های خاص دنیاست که رنگ آن سیاه مطلق است و دانه های آن نسبتا بلند هستند. دلیل قرار گرفتن در خانواده برنج های خاص این است که هیچ کسی توقع سیاه بودن یک خوراکی که عموما سفید هست رو ندارد.

برای ورود مستقیم به صفحه ما در اینستاگرام عکس زیر را لمس کنید.

صفحه اینستاگرام شمال رایس
خرید برنج خالص و عطری شمال

1 دیدگاه برای “انواع برنج در دنیا

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *