طرز تهیه حلوا برنجی

طرز تهیه حلوا برنجی

یک از شیرینی های محلی در شمال کشور به خصوص در گرگان و مینودشت حلوای برنجی است. گام به گام با ما همراه باش تا این توضیح کاربردی از طرز تهیه حلوا برنجی شمالی را آموزش ببینی تا این شیرینی خوشمزه را به راحتی پخت کنی.

این شیرینی محبوب در بین مردم مازندران و گلستان با خلاقیت های مادران عزیز، ظاهری هوس انگیز به خود گرفته که لذت آن دو چندان شده است. شما با پیروی از دستور پخت زیر می توانید به راحتی پخت این حلوای بی نظیر را آموزش ببینید. پس با ما همراه باشید.

مواد لازم در طرز تهیه حلوا برنجی شمالی

مواد زیر برای یک پذیرایی با تعداد ۴ نفر کافی است که شما می توانید با تغییر متناسب پیمانه های گفته شده، از مهمانان خود در تعداد بیشتر پذیرایی بفرمایید.

🔪 برنج نیم دانه ۳ پیمانه،

🍚 شکر به مقدار ۲ پیمانه،

🔪 آب به میزان یک و نیم پیمانه،

🍚 گلاب هم نصف پیمانه،

🔪 روغن به میزان دلخواه؛ اینکه چرب دوست دارید یا خشک.

آموزش تصویری و گام به گام طرز تهیه حلوا برنجی

گام اول: برای اینکه رطوبت به میزان کافی از برنج گرفته شود و طعم حلوا عالی شود، حتما برنجی از شب قبل خیس کرده اید رو روی پارچه ای خشک پهن کنید.

گام دوم: دلیل اینکه از برنج نیم دانه استفاده می کنیم این هست که دونه های آن زیر دندان حس شود. اما اگر قصد این تجربه را ندارید، در آسیاب به میزانی که نیاز است خورد کنید.

گام سوم: به میزان ۳ پیمانه از این آرد برنج را در ماهیتابه بریزید. همراه با مقداری روغن این آرد را تفت دهید. دقت کنید که آرد برنج به ظرف نچسبد. حتما از روغن سرد استفاده کنید نه گرم. چون روغن داغ باعث کدر شدن و تغییر رنگ آرد می شود.

گام چهارم: هنگامی که شهد یا شربت تهیه شده از آب، گلاب و شکر آماده شد؛ آن را روی گاز داغ می کنیم. بعد از اینکه دونه های آرد از هم جدا شدن، شهد را اضافه می کنیم. حتما آهسته آهسته اضافه کنید تا این شهد در دل حلوا بشیند. این مخلوط را آن قدر هم می زنیم تا یکدست شود.

گام پنجم: یکی از بخش های مهم همینجاست که شما باید روی حرارت خیلی کم، حلوا را هم بزنید. این کار را تا جایی ادامه دهید که حلوا از ظرف جدا شود.

این ها مراحل طرز تهیه حلوا برنجی بود که خدمت تون گفته شد. امیدوارم استفاده لازم رو برده باشید.

طرز تهیه حلوا برنجی گرگان:

روش پخت حلوای برنجی در گرگان یک سری تفاوت ها دارد که شما می توانید با ورود به پیج اینستاگرام شمال رایس از آن مطلع شوید. برای ورود مستقیم به پیج می توانید عکس زیر را لمس کنید.

صفحه اینستاگرام شمال رایس
خرید برنج خالص و عطری شمال

با خرید برنج ایرانی می توانید سلامت خود و فرزندان خود را از بیماری های گوارشی حفظ کنید.

شاد و تندرست در پناه خدا 

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *