چرا برنج ایرانی کم عطره

چرا برنج ایرانی کم عطره

شاید برای شما این سوال بوجود آمده باشد که چرا این روزها برنج ایرانی با این همه شهرت، عطر کمی دارد؟ چرا برنج ایرانی کم عطره و مثل سابق خوشبو نیست؟ سوال شما کاملا به جا و درست است و از شما دعوت می کنیم در حدود ۳ دقیقه با ما همراه باشید.

برنج های شمال کشور بعد از اینکه نحوه برداشت از حالت سنتی به مکانیزه تغییر کرد؛ مزه و عطر آن هم کم شد. دلیل این اتفاق این هست که در گذشته افراد پس از درو کردن برنج به دلیل داشتن رطوبت بالا، آن را به مدت ۳۶ ساعت در معرض نور خورشید قرار می دادند. که این فعالیت ها در حال حاضر به دلیل آسان طلبی کشاورزان به میزان ۷۰% کاهش یافته و مکانیزه شده است.

در این مدت ۳۶ ساعت به راحتی با کاهش رطوبت به صورت طبیعی در ساقه و دانه برنج، عطر آن حفظ می شد. برداشت برنج به صورت سنتی و با داس به مراتب در حفظ عطر برنج موثر است امام هیچ تفاوتی در اندازه دانه برنج نمی کند.

بهترین برنج عطری ایرانی

شاید برای شما که از نحوه برداشت برنج اطلاعات زیادی ندارید این توضیحات کوتاه کمک کننده باشد. برداشت برنج به صورت سنتی یا همان داس باعث می شود که دانه برنج فرصت دفع رطوبت به صورت طبیعی را داشته باشد. اما با برداشت مکانیزه این امکان برای به حداقل رسیدن رطوبت، تحت خطر خواهد بود. چرا که موجب گندیده شدن شلتوک می شود.

تا به اینجا متوجه شدین که به تازگی چرا برنج ایرانی کم عطره ؟

به دلیل عدم دفع رطوبت برنج و همچنین شلوغی کارخانه های خشک کن، این امکان وجود دارد که برنج گندیده و لک دار شود. لذا بهترین کار این است که برداشت برنج با داس صورت بگید تا خیلی کم هزینه اما پر زحمت، خوش عطر ترین برنج را به دست دهد.

با این توضیحات داده شده هر برنجی که به این صورت برداشت شود بهترین عطر را خواهد داشت.

خرید عمده برنج خالص
خرید عمده برنج خالص

بهترین برنج ایران برای کدام شهر است ؟؟؟؟

کاملا عادی است که شما اسم شهرهای خاص و معروف را در خوش عطر بودن برنج شنیده اید. اما سوال اصلی اینجاست آیا شما برنج روستاهای شمالی را که در مناطق دور افتاده کشت می شوند مصرف کرده اید؟

بسیاری از برنج ها به خاطر خوش نامی بعضی شهرها با نام فریدونکنار، آمل، محمود آباد … به فروش می رسند. پس اگر به دنبال نوش جان کردن برنج با کیفیت و سالم هستید، از فروشگاه های معتبر آن را تهیه کنید.

چرا برنج ایرانی کم عطره ؟؟؟؟؟

در ابتدای مقاله توضیح دادیم که چرا در حال حاضر برنج ها کم عطر شده اند. با مطالعه پاراگراف اول متوجه این موضوع می شوید.

خوشبوترین برنج ایرانی

عموما برنج های کشت دوم و همچنین برنج هایی که به صورت سنتی برداشت می شوند عطر فوق العاده ای دارند. عطر برنج ایرانی به واسطه نوع برداشت و همچنین فصل برداشت با یکدیگر متفاوت هستند. اما ترتیب را می توان به صورت زیر اعلام کرد.

در درجه اول برنج های کشت دوم که طارم هستند، در درجه دوم برنج طارم محلی، در درجه سوم طارم هاشمی و برنج هاشمی از خوش عطر ترین برنج ها هستند.

برای خرید برنج ایرانی می توانید وارد بخش فروشگاهی شمال رایس شوید و ثبت سفارش خود را بعد از بررسی قیمت و کامنت ها ثبت بفرمایید.

برای اطلاع از سفارش های قبلی ما می توانید وارد صفحه شمال رایس در اینستاگرام شوید که با لمس کردن عکس زیر به راحتی وارد پیج خواهید شد.

صفحه اینستاگرام شمال رایس
خرید برنج شمال

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *