آیا برنج تازه عطر بیشتری دارد یا برنج کهنه؟

آیا برنج تازه عطر بیشتری دارد یا برنج کهنه؟

سلام و درود خدمت شما شمال رایسی های عزیز. اگر فصل جدید برنج فرا رسیده و به دنبال خرید مجدد یکساله برنج هستید بهتره تا چند دقیقه ای رو با هم باشیم تا از یک سری ابهامات پرده برداری کنیم. می دونیم که فصل خرید برنج فرا رسید و دچار دوگانگی شده اید که آیا برنج کهنه خرید کنید یا برنج تازه ؟ برنج تازه بهتره یا برنج کهنه ؟ کدوم شون احتمال رشد شپشک رو داره ؟ آیا برنج تازه عطر بیشتری دارد یا برنج کهنه؟ و همچنین خیلی از سوالات دیگه که قرار هست با هم از آنها پرده برداری کنیم.

عطر برنج چیست ؟؟؟؟؟؟

عطر برنج به طور عمده در سه حالت مورد بررسی قرار می گیرد. حالت اول همان بوی برنج در حالت خشک که در کیسه نگهداری می شود. در این میان برنج های کشت دوم (طارم) از عطر بیشتری برخوردار هستند. حالت دوم زمانی است که شما برنج را خیس می کنید و قبل از اینکه گرما به برنج برسد عطری از آن در فضا آزاد می شود.

آخرین حالت هم زمانی است که شما برنج را پخت کرده اید که هنوز برنج در حال دم کشیدن می باشد. عموما برنج را در حالت دم کشیده بهتر می توان ارزیابی کرد لذا بهتر است قبل از خرید ، از نمونه های تستی برنج استفاده کنید تا از همه ی این سه گام مطلع شوید.

خوش طعم ترین برنج دنیا

با یک بررسی ساده می توان متوجه شد که برنج ایرانی بر اساس قیمتی که دارد بهترین و خوش طعم ترین برنج در دنیاست. در خیلی از موارد برنج شالیزار های مرغوب مستقیما صادر می شود و با قیمت های خیلی بالا و به مراتب بیشتر از قیمت داخلی به فروش می رسد. این برنج در کشور های دیگر با نام های شرکت های صادر کننده به فروش می رسد و با نام های برنج ایرانی مثل طارم، فریدونکنار، هاشمی و … که در ایران مرسوم است شناخته نمی شود.

آیا برنج تازه عطر بیشتری دارد یا برنج کهنه؟

با یک مثال ساده می توان دریافت که برنج تازه خوش عطر تر از برنج کهنه است. مثلا یک کوزه که به تازکی از کوره بیرون آورده شده، موقعی که روی آن آب بریزیم بوی نم بیشتری داره یا کوزه کهنه ؟ برنج هم به همین صورت است و برنج تازه به واسطه تازه خشک شدن آن عطر بیشتری دارد. همچنین برنج تازه به خاطر اینکه به تازکی پوست کنی شده و سفید شده ، لایه ای روی آن تشکیل نشده که تازکی آن را از بین ببرد و از ساطع شدن عطر برنج جلوگیری کند.

آیا برنج تازه عطر بیشتری دارد یا برنج کهنه؟
آیا برنج تازه عطر بیشتری دارد یا برنج کهنه؟

مضرات برنج کهنه

یکی از مضراتی که برنج کهنه می تواند داشته باشد این است که امکان تشکیل شپشک در این برنج بالاتر از برنج تازه است. لذا یکی از ایرادهایی که می توان به این برنج وارد کرد همین شپشک است که اگر در برنج شما وجود نداشته باشد هیچ مشکلی نداره. با استفاده از سیر و نعنا می توان این مشکل را حل کرد.

اسپری بوی برنج

متاسفانه همه روزه همان طور که شاهد رشد علم و استفاده در زمینه مثبت هستیم، زمینه منفی استفاده از این رشد علم هم از دست سودجویان در امان نبوده است. به تازگی با مخلوط کردن یک سری مواد دارویی، رایحه ای شبیه به برنج طارم ایجاد می کنند که هزینه تولید آن فوق العاده ناچیز است. از این مواد در بین برنج های ارزان مثل شیرودی، فجر و … استفاده می کنند و به قیمت برنج خوش عطر و درجه یک طارم به فروش می رسانند.

لذا از شما خواهشمندیم که حتما از فروشگاه های معتبر خرید کنید تا از مصرف این برنج ها دچار مشکل نشوید.

امیدوارم تا اینجای کار متوجه این موضوع شده باشید که آیا برنج تازه عطر بیشتری دارد یا برنج کهنه؟ اما در ادامه قصد معرفی پیج شمال رایس رو دارم که باعث افتخار ما هست که همه روزه با پست ها و مطالب آموزنده شما را در خرید هر چه بهتر یاری کنیم. برای ورود مستقیم به صفحه ما و خرید برنج ایرانی عکس زیر را لمس کنید.

صفحه اینستاگرام شمال رایس
خرید برنج شمال

شاد و پر انرژی و پر رزق و روزی در پناه حق

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *