غذای برنجی برای مسافرت

غذای برنجی برای مسافرت

اگر در سفر از رستوران و هتل استفاده می کنین که خیلی کار شما راحت و آسان ست. اما اگر جایی سفر می کنید که دوست دارین در دل طبیعت خودتان غذا بپزید و از هتل و رستوران استفاده نمی کنید با ما همراه باشید. یکی از چالش های جذاب سفر برای مادر ها پختن غذا ست. بابا ها که به فکر رانندگی و خرید های توی راه هستن؛ بچه ها هم که دنبال خوشی های همیشگی تو ماشین و بازی گوشی های محل اتراق. این وسط مامان ها مسئولیت شون حساس تر از موقعی هست که تو خونه آشپزی می کنن. اگر شما حتی در سفر همطرفدار پر و پا قرصِ برنج هستین با ما همراه باشین تا چند پیشنهاد ساده از غذای برنجی برای مسافرت به شما بدیم.

غذای برنجی بدون گوشت:

یکی از دلایلی که بیشتر از غذاهای بدون گوشت در سفر استفاده می کنیم، جلوگیری از مسمومیت های در سفر است. گوشت که برای مدت زمان زیاد در دمای محیط قرار بگیره به سرعت شروع به تغییر حالت می دهد. پیشنهاد ما تهیه باقالی پلو به همراه سالاد کلم و کاهو یا سالاد گوجه و خیار است. تهیه استانبولی به همراه سویا هم یکی از راحت ترین و سریع ترین غذاهای برنجی است که در سفر می توان آن را تهیه کرد.

غذای برنجی ساده برای شام:

یکی از غذاهایی که فوق العاده ارزش بالایی دارد، بوی برنج است. این غذا در خراسان و مخصوصا خراسان شمالی برای خانم هایی که به تازگی زایمان کرده اند پخت می شود. اما در همه شرایط قابل نوش جان کردن است. “بوی” در زبان ترکی همان تخم شنبلیله است و طرز پخت این غذا دقیقا همان روش تهیه کته است. تفاوت در اینجاست که از کمی زرد چوبه استفاده می کنند و روی برنج تخم شنبلیله می پاشند.

از جذابیت های این غذا مصرف بوی برنج با شکر است که طعم فوق العاده ای به همراه دارد. میل کردن سبزی، سالاد و ماست هم ممانعتی ندارد. پیشنهاد خوبی برای سفر است که می توان به عنوان غذای برنجی برای مسافرت روی آن حساب کرد.

غذای برنجی با گوشت چرخ کرده:

استانبولی در سفر به عنوان یک غذای برنجی و سریع طرفداران زیادی دارد. البته مصرف سالاد فصل کمک بسیاری می کند تا از بیماری ها و گرمازدگی ها در امان باشید. آب فراوان موجود در سالاد و کمک رسانی این سبزیجات به هضم غذا، بسیار در روند سیستم گوارشی برای تحمل شرایط جوی که به آن عادت ندارید، کمک کننده است.

هدف در این مقاله پیشنهاد برای تهیه یک سری غذا برای سفر بود و دستورالعمل در آن نداشتیم.

برای اطلاع از بروز ترین و مفید ترین فوت و فن های آشپزی از می توانید وارد پیج ما در ایسنتاگرام شوید. برای ورود مستقیم به صفحه، روی عکس کلیک کنید.

صفحه اینستاگرام شمال رایس
خرید برنج شمال

شاد و پیروز باشید و با خرید برنج ایرانی سلامت خانواده خود را در برابر بیماری های ناشی از برنج تعمین کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *