طرز تهیه شیرینی نان برنجی

طرز تهیه شیرینی نان برنجی

نان برنجی جزء خوشمزه ترین، سالم ترین، آسان ترین و کم هزینه ترین شیرینی های هم وطن های کُرد ما در کرمانشاه است. شاید این شیرینی خوشمزه را در عید بیشتر دیده باشید. دلیل آن هم این است که برای پذیرایی و میزبانی هر چه بهتر از مهمان، از این شیرینی پخت می کنند. اکثر مادرهای زحمتکش کردستان و کرمانشاه طرز تهیه شیرینی نان برنجی را می دانند. ما هم برای اینکه این میراث نسل به نسل حفظ شود، از زبان یکی از این فرشته های بزرگوار به شما منتقل می کنیم.

با ما همراه باشید تا با نحوه پخت این خوردنی خوشمزه آشنا شویم.

مواد مورد نیاز برای تهیه ۱ کیلو شیرینی نان برنجی:

🥧 روغن جامد (۱۵۰ گرم)،

👨‍🍳 پودر قند (۶۰ گرم)،

🥧 زرده تخم مرغ (۲ عدد)،

👨‍🍳 سفیده تخم مرغ (۱ عدد)،

🥧 زعفران (۱ قاشق سوپ خوری)،

👨‍🍳 آرد برنج (۲۵۰ گرم)،

🥧 پودر هِل (نصف قاشق چایی خوری)،

👨‍🍳 نمک به میزان خیلی کم،

🥧 پودر خُرفه برای تزیین نان برنجی،

👨‍🍳 گلاب (۱ قاشق سوپ خوری).

طرز تهیه شیرینی برنجی در مایروفر همراه با مراحل گام به گام:

طرز تهیه شیرینی نان برنجی
طرز تهیه شیرینی نان برنجی

قصد بیان یک سری فوت و فن ها را داریم که به کارگیری آنها ضمن طرز تهیه شیرینی نان برنجی مورد نیاز است. کرمانشاهی ها از روغن مخصوص برای این شیرینی استفاده می کنند. اما اگر شما این روغن را در دسترس نداشتید، از روغن جامد استفاده کنید. حتما روغن در دمای عادی محیط باشد که هنگام هم زدن مواد با هم به راحتی مخلوط شوند.

در گام اول روغن و پودر قند را با هم مخلوط می کنید و به همراه میکسر یا هم زن، هم می زنید. یک عدد از زرده های تخم مرغ را به ترکیب قبلی اضافه می کنید و دوباره هم می زنید. در گام سوم علاوه بر اضافه کردن زرده دوم، سفیده را هم اضافه می کنید. برای اینکه ترکیب شیرینی حفظ شود، حتما موادی که به همزن چسبیده را به ظرف برگردانید.

حالا نوبت می رسد به اضافه کردن نمک و هل به آرد برنج. بعد از مخلوط کردن این موارد نوبت به الک ترکیب قبلی می رسد. سعی کنید چند مرتبه الک کنید و سپس مواد را به خمیر اضافه نمایید. آرد برنجی که با هل و نمک آسیاب شده بود ، به خمیر اضافه می کنیم؛ سپس از گلاب و زعفران برای عطر و طعم عالی نان برنجی استفاده می نماییم.

حتما خمیر تهیه شده را با نوک انگشتان ورز دهید. بعد از آماده سازی خمیر، به مدت ۲۴ ساعت به خمیر فرصت استراحت داده شود. زمانی هم که اقدام به استفاده از آن می کنید حتما از ۱ ساعت قبل در دمای محیط اجازه هم دما شدن به خمیر را بدهید.

فوت و فن طرز تهیه شیرینی نان برنجی:

حتما به اندازه یک گردو از خمیر تهیه شده جدا کنید نه بیشتر. از قالب های موجود برای شکل دهی به شیرینی می توانید استفاده کنید. آخرین گام قبل از قرار دادن شیرینی ها در مایکروفر، پاشیدن دانه های خرفه روی شیرینی های خوشمزه شماست.

نکات مهم در تهیه شیرینی نان برنجی با مایکروفر:

نیاز به چرب کردن سینی نیست. اما برای راحتی کار ۱۵ دقیقه قبل از شروع، مایکروفر را گرم کنید و دما را در ۱۵۰ درجه سانتیگراد تنظیم کنید.

با حذف زعفران شیرینی نان برنجی به رنگ سفید و با اضافه کردن کاکائو به رنگ قهوه ای در می آید. حتما برای رنگ دهی از رنگ های غذایی طبیعی استفاده کنید.

امیدوارم استفاده لازم و کافی را برده باشید. با خرید برنج ایرانی از فروشگاه اینترنتی شمال رایس طعم برنج خالص ایرانی را تجربه کنید.

با شمال رایس مستقیم از کشاورز خرید کنید – باقرزاده

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *