سرلاک برنج یا سرلاک گندم

سرلاک برنج یا سرلاک گندم

یکی از جذاب ترین تاپیک های بین مامان های قدیمی و مامان های جدید خوراک نی نی هاشون در یک سال اوله. مامان های قدیمی از تجربه ی مامان هاشون استفاده می کردن و الآن مامان ها از نظر دکتر ها. نظر همه این بزرگواران قابل احترام هست و کاملا تجربی به این مطالب رسیدند. اما قبل از اینکه موضوع را شروع کنیم شما کدام یک را انتخاب می کنید؟ سرلاک برنج یا سرلاک گندم ؟

سرلاک برنج یا سرلاک گندم:

یک سری ملاک هایی برای گزینش سرلاک برنج یا سرلاک گندم وجود دارد. ملاک هایی اعم از طعم و مزه، هضم راحت و سریع، در دسترس و ارزان بودن، سفتی یا شل کار کردن شکم نی نی و … . سرلاک برنج به دلیل هضم راحت و آسان برای نوزاد بیشتر پیشنهاد میشه.

از جهت طعم و مزه هر دوی این موارد طعم فوق العاده ای دارند. مزه سرلاک گندم عالیه و البته سرلاک برنج به خاطر نزدیک بودن به طعم فرنی شاید بیشتر مورد پسند نی نی تون باشه. به توصیه بعضی از پزشکان این حوزه بادام خیس خورده و پوست کرده در سرلاک برنج جایگزین فوق العاده ای برای حریره بادام هست.

بعضی نی نی ها از لعاب برنج بیشتر استقبال می کنند. شاید لعاب برنج رو بهتر بپسندند تا سرلاک برنج و گندم. امتحان ش با شماست.

سرلاک ها شامل کدام مواد غذایی هستند؟

در ساختار غذایی سرلاک ها شیر وجود داره که این یعنی مصرف سرلاک ماده کمکی برای مادر در دوران شیردهی هست. به دلیل هضم راحت و عدم به همراه داشتن یبوست سرلاک برنج بیشتر استقبال میشه. که بعد از عدم بروز حساسیت نی نی تون می تونین از سرلاک گندم هم استفاده کنین.

اگر شکم نی نی تون شله از سرلاک برنج استفاده کنین و اگر سفته از گندم.

عوارض سرلاک گندم و موز:

واسه نی نی ۶ ماهه مصرف سرلاک گندم خیلی زوده. بهتره از ۹ ماهگی به بعد گندم مصرف کنه. تجربه نشون داده که هیچ چیزی رو با شیر واسه نی نی تون قاطی نکنین. مثلا قاطی کردن موز با شیر درسته واسه بزرگسال ها خیلی عالیه اما نی نی نمی تونه هضم کنه. عوارض سرلاک گندم و موز ایجاد حالت یبوست در کودک رو به همراه داره. اما مصرف گندم و شیر برای اکثریت رضایت بخش بوده.

برای افزایش وزن کودک در اولویت اول بیشترین تاثیر را شیر و شیر خشک دارند. پس تمرکز را روی این قسمت برای افزایش وزن کودک بذارید.

سرلاک گندم و یبوست:

مصرف سرلاک عسل و شیر همراه با حریره بادام موجب یبوست نوزاد می شود. شما خیلی راحت می تونین از نحوه تمایل نی نی تون نسبت به غذا خوردن متوجه بشین. نی نی بیچاره همون موقعی که دهن ش رو سفت می کنه و نمی خواد بخوره، می دونه که چند دقیقه دیگه یبوست میاد سراغ ش و دوباره همون درد ها قبلی. الهی الهی الهی الهی الهی الهی بمیرم واسه ش

سرلاک برنج یا سرلاک گندم
سرلاک برنج یا سرلاک گندم

سرلاک گندم برای چاقی:

یک موضوع مهم در ابتدای این بخش می خوام بگم که ذهن تون رو از تفکر عوامانه به حالت عقلانی سوق بدین. لطفا به دنبال بچه تپل نباشید. سالم بودن خیلی مهم تر از تپل بودن و بیخودی چاق بودنه. یک سره بچه تون رو روی تراز وزن نکنین که چرا وزن ش کم شده یا بالا نمیره. حساسیت بی مورد باعث نتیجه عکس میشه.

به دنبال کودک سالم باشید که فرز و چابک باشه؛ نه یک بچه تپل که فقط میشینه و می خوره.

امیدوارم از مطالبی که با شما به اشتراک گذاشتم استفاده کافی رو برده باشید.

خرید برنج ایرانی از فروشگاه اینترنتی شمال رایس

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *