خوردن زیاد برنج تو بارداری ضرر دارد؟

خوردن زیاد برنج تو بارداری ضرر دارد؟

یادم میاد تو دوران بچگی یکی از همسایه هامون اولین بار بود که لک لک ها می خواستن بهش بچه بدن. بنده خدا هر چیزی که هر کس می گفت توجه می کرد. توجه به صحبت های افرادی که همیشه و همه جا تلاش می کنن تا به نحوی نشان دهند که به فکر ما هستند، همواره جالب نیست. اینکه حساس بشین خوردن زیاد برنج تو بارداری ضرر دارد؟ اینکه واقعا برنج و شوید تو بارداری بخورم یا نخورم؟ خوردن زیاد برنج تو بارداری ضرر دارد؟ و کلی از این موارد.

قدیمی ها همه چیز رو در حد اعتدال مصرف می کردند و بچه هاشون که پدران و مادران ما باشند سالم بودند. پس ما هم با مصرف درست و پرهیز از پر خوری های دوران بارداری این دوران جذاب را پشت سر خواهیم گذاشت.

من به شما به خاطر نداشتن تجربه حق میدم اما در همه حال توجه به خدا و آرامش قلبی بهترین و قدرتمندترین تسکین دهنده در این دوران خواهد بود. با ما همراه باشید تا از ابهامات خوردن و نخوردن بعضی خوراکی های خوشمزه پرده برداری کنیم. مادرهای آینده این را بدانند که ذهن آرام و شکرگزار در این دوران کمک بسیاری به مادر می کند.

پیشنهاد می کنم اگر تا به اینجا قانع نشده اید که خوردن همه چیز به اندازه معمولی نه تنها مضر نیست بلکه مفید هم هست؛ با ما همراه باشید تا صحبت های پزشکان این زمینه را به شما منتقل کنیم.

مزایا و عوارض خوردن برنج در بارداری:

یکی از مواردی که بر همگان آشکار است افزایش وزن ناشی از مصرف برنج های خوشمزه ایرانی و خارجی است. البته مصرف زیاد برنج ایرانی و عدم فعالیت های فیزیکی قطعا چاقی را به همراه دارد. اما برنج های خارجی در کنار چاقی عوارض دیگری روی سلامتی مادر و جنین به دنبال دارد.

هدف از خرید برنج ایرانی در دوران بارداری جذب کربوهیدرات و انرژی بالا ست. اما برای افرادی که مصرف برنج شان در حالت معمولی زیاد است پیشنهاد میشه به همان میزان کربوهیدرات جذب شده از نان و سیب زمینی اکتفا کنند و کمتر سمت مصرف برنج بروند.

برنج و شوید تو بارداری بخورم یا نخورم؟

از قدیم گفتن هر چیزی در حد اعتدال مصرف بشه حتی بد هم باشه مشکلی پیش نمیاد. پیشنهاد ما ادامه به همان رژیم غذایی معمولی و عادی تون هست که همه چیز می خوردین. منتهی این رو در نظر داشته باشین که اگه قبلا ورزش می کردین که الآن نمی تونین، دیگه به اندازه قبل برنج و نان و سیب زمینی مصرف نکنید.

خوردن زیاد برنج تو بارداری ضرر دارد؟
خوردن زیاد برنج تو بارداری ضرر دارد؟

خوردن شوید پلو در دوران بارداری کاملا لازم و مفید هست اما به اندازه مصرف معمولی نه هر روز. تعدادی هم میگن که عسل در این دوران استفاده نشه اما خوردن عسل در صبحانه خیلی هم خوبه. که البته نباید هر روز صبح استفاده کنید.

برنج زعفرانی بخورم یا نه؟

یکی از کاربران خوش ذوق و فعال سایت مون که به یکی از بهترین پزشکان اصفهان، دکتر فروهان، در گذشته مراجعه می کردند، گفتند که دکتر شون اجازه مصرف برنج زعفرونی را داده بودند. البته برای اطلاعات بیشتر خواستیم با خود ایشونبت کنیم که مطلع شدیم این پزشک بزرگوار چند سال پیش فوت شدن. روح شان شاد. مصرف برنج زعفرونی هم باید در حد اعتدال باشه و به خوبی زعفران قبل از استفاده گرم شده باشه.

تا به اینجا به چه نتیجه ای رسیدین بالاخره خوردن زیاد برنج تو بارداری ضرر دارد؟ قطعا هر چیزی که از حد معمول اون بگذره مضر خواهد بود. ضرر این پرخوری هم چیزی جز اضافه وزن نخواهد بود.

چی بخوریم و چی نخوریم؟

اگر آدم حوسی هستین و خصلت چِلَکی در وجود شما مخصوصا در دوران بارداری زیاد شده سعی کنین حدالامکان از مصرف غذاهای مضر مثل فست فود ها، کالباس، سوسیس، پیتزا و … دوری کنین. این غذاها در حالت عادی حتی برای انسان های سالم هم مضر هستند چه برسه برای شما مادر آینده که در شرایط خاصی قرار دارید. سعی کنید این فست فود ها را در منزل تهیه کنید که اطمینان بیشتری از سلامت آن دارید.

در پایان یک جمع بندی کلی داشته باشیم. با خیالی آسوده تمامی موارد غذایی را در حد اعتدال مصرف کنید. شاد و پیروز در پناه خداوند یکتا

فروشگاه اینرنتی شمال رایس

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *