برنج ایرانی با پلوپز

برنج ایرانی با پلوپز

یکی از روش هایی که قطع به یقین در مرتبه دوم قلق پخت برنج دست شما میاد، پخت برنج ایرانی با پلوپز است. پلوپز ها بر خلاف یخچال ها دنیای عجیب و متنوعی ندارند. مثلا بعضی یخچال ها مواد غذایی را تا مدت زمان خیلی بیشتر از یخچال های معمولی نگه می دارند. اما ویژگی جذاب همه پلوپز ها این است که شما با یکی دو مرتبه پخت برنج ایرانی به راحتی قلق آن را خواهید یافت. اگر تازه عروس هستین و فرصت قلق گیری برنج ایرانی را ندارید، با خیال راحت و خرید یک پلوپز، دهن شوهر گرامی تون رو ببندید. البته شوخی دارم شوخی می کنم و صرفا قصد تغییر جو رو داشتم.

همراهی شما تا هر جای این مقاله باعث خرسندی ما هست. پس اگر در همین ابتدا قصد ترک این مقاله از فروشگاه اینترنتی برنج شمال رایس را دارید، تا درودی دیگر بدرود.

مواد لازم برای کته در پلوپز :

وجه تمایز پخت برنج در پلوپز با اجاق گاز یا آتش، آسانی آن است. شما بعد از انجام چند مرحله آسان و مشترک همانند پخت با اجاق گاز به نتیجه مطلوب خواهید رسید.

🥄 4 پیمانه برنج با خود پیمانه پلوپز،

👨‍🍳 5 پیمانه آب با خود پیمانه پلوپز،

🥄 نمک به همان میزان همیشگی که استفاده می کردید،

👨‍🍳 روغن به اندازه ۳ قاشق غذاخوری. می تونین از روغن معمولی، روغن زرد، روغن دنبه و روغن زیتون هم استفاده کنید.

طرز تهیه کته در پلوپز :

معمولا پیمانه های برنج خود پلوپز برای یک فرد با اشتهای عادی کفایت می کند. اما اگر تمایل دارید که همه افراد با آرزوی سلامتی و دعای خیر برای شما آشپز گرامی سفره را ترک کنند، نصف پیمانه دیگر هم به آن اضافه کنید. نکته جالب توجه این است که به هیچ عنوان ضمن شستن برنج بیش از ۲ مرتبه آن را چنگ نزنید. پس از شستن برنج آب بریزید و نمک به مقدار همیشگی اضافه کنید. دقت کنید که مقدار آب یک پیمانه بیشتر از پیمانه های برنج است.

برنج ایرانی با پلوپز
برنج ایرانی با پلوپز

برای برنج ایرانی مرغوب، منظور برنج اصل و خالص، بهتر است ساعات بیشتری خیس بخورد. معمولا از شب قبل برنج را خیس کنید هم در پخت و هم در هضم راحت تر خواهید بود.

حالا نوبت گام تقریبا نهایی رسیده است. بعد از ریختن برنج در پلوپز روغن اضافه کنید و نهایتا پلوپز را به برق بزنید. دیگر نیاز به انجام کار واجبی نیست. اما اگر به دنبال اعمال مستحبی هستید، مثل اضافه کردن ته دیگ یا بیشتر قد کشیدن برنج بهتر است به روش زیر عمل کنید.

اگر قصد میل ته دیگ دارید پس از آن که آب برنج تمام شد برنج را در ظرف دیگری بریزید و قابلمه پلوپز را بشویید. هدف ما شستتن لعاب برنج است. پس از ریختن روغن و اضافه کردن سیب زمینی، نان، کاهو، هویج و … به عنوان ته دیگ، نوبت به ریختن برنج می رسد. برنج را به آرامی با کفگیر در قابلمه بریزید و نهایتا برای عدم سوختگی، برنج را از دیواره ها به صورت تپه ای در داخل جمع کنید. به راحتی با خرید برنج ایرانی تجربه دلچسبی از پخت برنج ایرانی با پلوپز داشته باشید.

مهم ترین فوت های کوزه گری ضمن پخت برنج ایرانی :

برای اینکه برنج شما خمیر نشود ضمن آبکش کردن برنج از یک کاسه به صورت برگردان استفاده کنید. این کار کمک می کند تا برنج قاطی آب آن نشود.

👨‍🍳 برای اینکه برنج زودتر پخت شود و بخار کف قابلمه به سطح برنج هم برسد، با ته کفگیر چند سوراخ ایجاد کنید.

🥄 اگر متوجه شدید که نمک برنج را اشتباها زیاد ریخته اید، چند حلقه سیب زمینی در آب برنج ضمن جوش بریزید.

👨‍🍳 اگر ضمن آبکش کردن متوجه شدید برنج شور شده، آب بیشتری بریزید تا اضافی نمک شسته شود.

🥄 اگر احساس کردین که برنج شما خمیر شده برای دفعات آتی از آب کمتری در پلوپز استفاده کنید.

با آرزوی سلامتی و شادکامی شما همراهان عزیزِ فروشگاه اینترنتی برنج شمال رایس

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *