برنج هندی یا ایرانی

برنج هندی یا ایرانی

این مسئله بر هیچ کسی پوشیده نیست که هیچ بقالی نمیگه ماست من ترشه. می خوام بگم هیچ کاسب و تاجری نمیاد به شما بگه که فلان جنس ش خوب نیست. خب اگه می دونست خوب نیست نمی آورد و حالا که آورده می خواد آبش کنه و خلاص شه. شاید شما هم این طور برداشت کنین که ما می خوایم بگیم برنج ایرانی بخرین چون خیلی بهتر از برنج های هندی و پاکستانی و کلا برنج های زغیب هست. اگر سوال پیش اومده که کدام برنج ارزش غذایی بالاتری دارد و سالم تره و چند سال دیگه بیماری گوارشی نمیگیرین، ما رو همراهی کنین تا بدونین برنج هندی یا ایرانی ؟

برنج مرغوب:

ساده ترین راه برای تشخیص تفاوت در کیفیت برنج ایرانی (برنج سالم و طبیعی) و برنج هندی (برنج مصنوعی و آرسنیک دار)، تغییرات بعد از پخت است. دقت کردین پلاستیک جلوی آفتاب تغییر نمی کنه ولی مواد دیگه تغییر می کنن؟ کافیه برای اثبات این موضوع یک مشت برنج ایرانی و یک مشت برنج هندی رو با هم قاطی کنین و به مدت نیم ساعت جلوی آفتاب قرار بدین. متوجه میشین که برنج پلاستیک بدون تغییر می مونه ولی برنج ایرانی خورد میشه.

تصمیم با شماست که کدام حال طبیعی به نظر می رسد. آیا پر مصرف ترین ماده غذایی بین ما ایرانی ها را به صورت سالم مصرف می کنید یا اینکه پول تون رو از الآن برای درمان گوارشی چند سال آینده پس انداز می کنین؟

حتی ارزان ترین برنج ایرانی هم از ارزش غذایی بالاتری نسبت به هندی برخوردار است. کافی است شما از یکی از دوستان تان در اداره بهداشت بپرسید که کدام مواد شیمیایی در برنج هندی خطر آفرین است و منبع ورود آن چه بوده؟

ترس ما از این است که اکثر برنج های وارداتی که کیفیت و سلامت کافی را ندارند. اما بدتر از آن برنج هایی که قاچاقی وارد می شوند اصلا ارزش غذایی ندارند. آیا باز هم در شک هستین که برنج هندی یا ایرانی .

برنج هندی یا ایرانی
برنج هندی یا ایرانی

تشخیص برنج ایرانی از خارجی:

برنج های خارجی اعم از هندی به برنج های پلاستیکی معروف هستند. یعنی شفافیت برنج هندی به قدری بالاست که به آن کریستالی هم میگن. برنج ایرانی رنگ سفید دارد و روی آن گرده برنج موجود است که با فوت کردن متوجه می شوید. در حالی که برنج هندی به دلیل مصنوعی تولید شدن آن تمیز و بدون آشغال است. به دانه برنج هندی که توجه کنید متوجه می شوید که همه نوک تیز و یک دست هستند. به نظر شما آیا این طبیعی است؟

اسامی برنج های سالم ایرانی:

همه انواع برنج ایرانی دارای ارزش غذایی بالاتری نسبت به برنج های خارجی هستند. حداقل تفاوت قیمت اثبات کننده این صحبت هست. این موضوع بر هیچ کسی پوشیده نیست که منبع تغذیه برنج، آب دریا ها و رودخانه هایی است که ما از آن می نوشیم و برای کشاوزی از آن استفاده می کنیم. اما آیا از منابع آب مصرفی برنج های خارجی اطلاع دارید؟

خانواده برنج طارم اعم از طارم، طارم هاشمی، دم سیاه و چند مورد دیگر از اقلام خوش خوراک و پر مخاطب هستند. طرفداران این برنج به دلیل عطر و قد خوب علاوه بر مصارف شخصی، حتی در مجالس خانوادگی و دورهمی هم پخت می کنند. در این میان سایر برنج های ایرانی هم وجود دارد که ارزان هستند و کیفیت خیلی خوبی در پخت دارند. برنج فجر، عنبر بو، چمپا و شیرودی برنج هایی هستند که قیمت مناسبی دارند و حتی در مجالس با تعداد مهمان زیاد هم پخت می شوند.

امیدوارم تا به اینجا متوجه شده باشید که از بین برنج هندی یا ایرانی کدام را انتخاب کنید.

برنج هندی یا ایرانی
برنج هندی یا ایرانی

بهترین برنج گیلان:

این که شما تمایل به پخت برنج هاشمی دارید یا برنج دم سیاه کاملا سلیقه ای است. مثل این است که از شما سوال شود بنز کلاس اس دوست دارید یا کلاس ای ؟ کاملا سلیقه ای است و هر دو طرفداران خاص خود را دارد. اما از بین همه اقلام برنج ایرانی دم سیاه و هاشمی به دلیل عطر، قد و پخت معرکه ای که دارند، توجه بسیاری از خانم ها را به خود جذب کرده اند.

پیشنهاد ما خرید برنج از یک مکان مشخص است که بعد ها هم بتوانید همان برنج را خریداری کنید.

بهترین برنج ایرانی:

ملاک ها در بهترین برنج برای همه افراد متفاوت است. اگر قیمت برای شما مهم است، ما خرید برنج ایرانی عنبر بو، شیرودی، فجر و نیم دانه های ایرانی را پیشنهاد می کنیم. این برنج ها از طعم، ارزش غذایی و پخت خوبی برخوردارند. اما اگر برای شما قیمت مهم نیست طارم، طارم هاشمی و دم سیاه را پیشنهاد می کنیم. علاوه بر طعم شیرین، قد خوب، پخت راحت، ظاهر فوق العاده و قد کشیده ای دارند.

در صورتی که از خورشت و سالاد استفاده می کنین و تمایل دارین که کمتر هزینه کنین پیشنهاد می کنیم از همان برنج های ارزان نام برده استفاده کنید. اما اگر محدودیت ندارید و دنبال عطر هستید از طارم هاشمی و دم سیاه استفاده کنید.

شاد و سالم در پناه خدا در هر جایی که هستید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *