برنج ایرانی چی بخرم

برنج ایرانی چی بخرم

سلام دوست عزیز شمال رایسی خیلی خوش اومدی. شما هم مثل مامان ها و باباهای خانواده دوست، پیش اومده که بپرسین برنج ایرانی چی بخرم ؟ آیا سلامت برنج برای شما اهمیت داره یا عطر برنج ؟ آیا در خانه کودک و نوزاد دارین که مصرف کدامین برنج برای شما مهم باشد یا همه افراد خانواده بالغ هستین؟ با ما همراه باشید تا مهم ترین راز انتخاب برنج، سلامت برنج، برای شما شفاف سازی بشه.

بهترین برنج ایرانی:

ملاک های پدر ها و مادر ها در خرید برنج متفاوت است. اما اکثر ملاک ها حول این موارد خواهند بود. مقرون به صرفه بودن، در دسترس بودن در تمام فصول سال، سالم بودن و به دور از سموم و کود، عطری بودن، خوش پخت بودن، قدی بودن، دیر دم یا زود دم بودن، چند مرتبه قابل گرم کردن بودن، کشت اول یا کشت دوم بودن و … .

با توجه به اهمیت ملاک ها، ابتدا بهترین گزینه برای خانم های باردار، مادران شیرده و کودکان را عنوان می کنیم. قطعا سلامت برای این ۳ گروه در ذهن هر انسان سالمی جزو مهم ترین موارد است. چراکه خیلی از پدر ها حتی در شرایط سخت مالی، تمام تلاش خود را می کنند تا فرزند و همسرشان بهترین مواد غذایی را در آن دوران حساس استفاده کنند. در این بازه چند ساله به هیچ عنوان سراغ برنج های هندی، پاکستانی و تایلندی نروید. چون بعضی ها به شیوه ی غیر طبیعی تولید می شوند و اصطلاحا مثل ماکارانی به صورت صنعتی تولید می شوند.

این گروه به هیچ عنوان سراغ برنج های کشت دوم نروند. چون در برنج کشت دوم از کود فراوان برای به عمل آوری استفاده می شود. بهترین کار استفاده از برنج کشت اول است. هم سلامت خود و کودک را تضمین کرده اید و هم طعم برنج سالم ایرانی را می چشید.

اگر دنبال برنجی هستید که علاوه بر سلامت، عطر خوبی داشته باشد و خوب قد بکشد، برنج طارم بهترین گزینه است. از این میان انواع زیادی از طارم وجود دارد که در ادامه به آن اشاره خواهم کرد تا به راحتی بدانید که برنج ایرانی چی بخرم.

برنج ایرانی چی بخرم
برنج ایرانی چی بخرم

اسامی برنج ایرانی:

برنج های ایرانی شامل دم سیاه، طارم، هاشمی، طارم هاشمی، شیرودی، علی کاظمی، چمپا، کامفیروز، فجر، ندا، عنبر بو و چند مورد دیگر هستند. از این میان در صورتی که به دنبال قد کشیدن برنج، خوش پخت بودن برنج و ارزان بودن آن هستید، برنج فجر و عنبر بو به عنوان ارزان ترین برنج به شما پیشنهاد می شود.

از این میان اگر علاوه بر موارد بالا به دنبال عطر معرکه برنج ایرانی هستین، طارم، طارم هاشمی، دم سیاه و شیرودی را پیشنهاد می کنیم. البته این گروه از برنج ها نسبت به برنج فجر و عنبر بو قیمت بیشتری دارند اما قطعا ارزش غذایی بالا دارند.

در صورتی که برای رستوران ها و مجالس عروسی تمایل به استفاده از برنج ایرانی هستید، ندا و فجر و عنبر بو پیشنهاد می شود. یادآوری کنیم که از این میان برنج فجر به دلیل قد کشیدن بیشتر و مجلسی بودن، طرفداران بیشتری دارد.

برنج ایرانی چی بخرم:

ملاک های مورد نیاز خرید برنج ایرانی در ابتدای مقاله گفته شد. در صورتی که به دنبال استفاده از برنج سالم هستید، برنج کشت اول خریداری کنید. اما اگر در میان افراد خانواده کودک ندارید، استفاده از برنج کشت دوم مانعی ندارد چون خوش عطر تر است. نهایتا تصمیم با شماست که ارزان ترین و سالم ترین برنج را انتخاب کنید یا اینکه خوش عطر ترین و … . با خرید برنج ایرانی قطعا سالم ترین برنج را مصرف کرده اید اما از این میان سالم ترین رو مصرف کردن، یک لذت دیگه داره.

شاد و پیروز باشید در هر جایی که هستید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *