چیکار کنم که برنج ایرانی رو می پزم شفته نشه

چیکار کنم که برنج ایرانی رو می پزم شفته نشه

شاید یکی از سوالات نو عروس ها در ابتدای زندگی همین موارد باشه. عروس خانوم میگه “عید میرم خونه خودم بلد نیستم برنج آبکش درست کنم”  یا حتی روش نمیشه بپرسه که چیکار کنم که برنج ایرانی رو می پزم شفته نشه. اینجا باید یا واقعا مادر شوهرت خوب باشه که به عروس ش یاد بده چطور برنج بپزه. یا اینکه مادر خودش. البته از اونجایی ما احتمال میدیم مادر شوهر احساس می کنه شما پسرش رو تور انداختین، خودمون به شما کمک می کنیم که چطور برنج ایرانی رو بپزین که شاه دوماد انگشت هاشو هم بخوره.

چیکار کنم که برنج ایرانی رو می پزم شفته نشه:

افرادی هستند که به خاطر کم بودن تجربه آشپزی نمی تونن برنج آبکش یا کته ای پخت کنن. یک خانوم کته خوب درست می کنه، آبکش نمی تونه. یکی دیگه آبکش رو عالی و معرکه میپزه اما مقدار آب واسه کته دستش نمیاد. در کل سوال مشترک بین اکثر نو عروس ها اینه که چیکار کنن تا برنج شفته نشه؟ گام به گام با من همراه باشید تا با یک جهش عالی وارد دسته خانوم های با تجربه بشیم.

به میزان افراد برنج را در یک ظرف بریزید و اجازه بدین تا خیس بخوره. به طور مینگین حدود ۸ ساعت واسه برنج ایرانی زمان فوق العاده ای هست. آب سرد باعث میشه که برنج موقع خیس خوردن بهتر قد بکشه. پس از آب سرد استفاده کنید.

آب رو میذاری تا جوش بیاد. بعدش برنج و نمک رو اضافه می کنی. اگر دوست داشتی یک قاشق آبلیمو اضافه کن تا برنج له نشه. حالا که برنج ها جوشیندن و اومدن روی آب، برنج ها رو آبکش کن و واسه اینکه بیشتر قد بکشه آب سرد روش بریز. این شوک میده به برنج و خوب قد میکشه.

حالا بیا تو قابلمه نصف پیمانه آب رو با ۵ قاشق روغن بریز که وقتی جوش اومدش، برنج رو به صورت تپه ای بریز تو قابلمه. با قاشق چند تا سوراخ باز کن که بخار از کف بیاد بالا. اول کار در حد چند دقیقه گاز رو زیاد کن تا بخار کنه. بعدش با خیال راحت کم ش کن تا دم بکشه و مغز پخت بشه.

عید میرم خونه خودم بلد نیستم برنج آبکش درست کنم:

طریقه پخت برنج آبکش رو مفصل و ساده در عنوان بالا توضیح دادم. اما حتما این رو بدونین که زمانی می تونین موفق بشین که چندین بار تجربه کرده باشین و سعی خطا داشته باشین. همه ما می تونیم خیلی از غذاهایی که دوست داریم رو بپزیم. اما اگر دنبال این باشیم که نکنه خوی در نیاد و نکنه ….، نمی تونیم اون طوری که باید راحت غذا بپزیم. با خرید برنج ایرانی و پخت آن طعم خاص برنج و جسارتی که در پخت به خرج داده اید را در خاطرات ثبت کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *