برنج مورچه زده

برنج مورچه زده

با سلام و وقت بخیر خدمت شما خواننده عزیز. امروز قصد داریم در رابطه با برنج مورچه زده و انواع شپشک در برنج اطلاعاتی کاربردی با شما به اشتراک بگذاریم. در صورتی که با هر یک از سوال های کشتن کرم برنج ، خوردن برنج شپشک زده ، با برنج کرم افتاده چه کنیم؟ ، برنج کرم زده را چکار کنیم ، مضرات کرم برنج ، نگهداری برنج خام در فریزر ، نگهداری برنج در شیشه نوشابه ، مضرات خوردن برنج شپشک زده و … مواجه شده اید با ما همراه باشید. پاسخ سوال شما در این مقاله پیدا خواهد شد.

آفت برنج چیست؟

قطعا برای هر مشکلی که پیش میاد راه حلی ساده وجود دارد. اگر به دنبال این موضوع باشیم متوجه خواهیم شد که برای از بین بردن آفت ها که نام دیگر آن شپشک است، راه حل ساده ای وجود دارد. آفت را با نام های شپشک و جوجو هم می شناسند. اگر نمی دانید این آفت در چه سایز و شمایلی است، بهتره یدانید که از مورچه کوچکتر است و رنگ قهوه ای دارد. در صورتی که نشانه هایی از این حشره در برنج مشاهده شد، باید به فکر رفع آن باشید. سرعت انتشار این آفت به گونه ای بالاست که طی ۲ الی ۳ هفته، تمام برنج شما را فرا خواهد رفت.

راه حلی ساده برای این مشکل استفاده از قرص برنج است. شما می تونین با مطالعه مقاله مربوط به قرص برنج ۰ تا ۱۰۰ نحوه استفاده قرص برنج را فرا بگیرید تا بدون ضرر و پیامدهای منفی از آن بهره کافی را برده باشید.

روش دیگر برای از بین بردن این مشکل استفاده از روش سنتی یا همان پهن کردن برنج در فضای باز است. سبک بودن این آفت باعث میشه بعد از خشک شدن با وزش باد از بین بروند.

برنج مورچه زده
برنج مورچه زده

برنج مورچه زده:

در صورتی که از سیریش ترین و پی گیر ترین موجود دنیا، مورچه، خسته شدین از دارچین استفاده کنین. به خاطر تند و تیز بودن این ماده می توان به راحتی از این موجود رهایی پیدا کنید. البته استفاده کردن از روش سنتی، پهن کردن برنج در فضای باز و استفاده از سیر هم امکان پذیر است. در صورتی که تمایل به از بین بردن مورچه ها با سرعت بالا دارید از قرص برنج استفاده کنید.

اگر دنبال روش سالم برای از بین بردن مورچه هستید ابتدا برنج را الک کنین و سپس از برک نعنا خشک در آن بریزید. این روش برای افرادی توصیه می شود که کودک خردسال دارند یا بچه شیر خواره دارند.

روش از بین بردن برنج مورچه زده به روش سنتی:

حتما این موضوع را در نظر داشته باشید که اگر از روش سنتی، پهن کردن برنج زیر آفتاب، استفاده می کنید؛ به ازای ۱ ساعت زیر آفتاب بودن، برنج می شکند و خرد خواهد شد. پس حتما این موضوع را در نظر داشته باشین که به مدت زیاد برنج زیر آفتاب نباشد. در صورتی که از دومین روش سنتی، حفاظت از برنج با سیر، استفاده می کنید مقدار آن زیاد نباشد که برنج دچار تغییر طعم شود.

امیدوارم با خرید برنج ایرانی از سلامت بیشتر برنج بهره مند شوید و طعم به یاد ماندنی آن را به همگان هدیه کنید. در صورتی که تجربه ای متفاوت در برنج مورچه زده دارید با ما به اشتراک بگذارید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *