برطرف کردن شوری برنج در هنگام پخت

برطرف کردن شوری برنج در هنگام پخت

با سلام و آرزوی شادی برای یکایک شما عزیزان. امروز می خوام یکی از مشکلات بوجود آمده در یک مرحله حساس را تشریح کنم. شاید فکر می کردید که این مرحله دیگر راهی برای جبران ندارد. اما یک راه ساده به شما معرفی می کنم تا هر زمان برای برطرف کردن شوری برنج در هنگام پخت مشکل برخوردید، از این راه حل استفاده کنید.

ممکن است برای بسیاری از شما اتفاق افتاده باشد که هنگام پخت برنج و یا بعد از سرو آن متوجه شوری برنج شده باشید. شوری به اندازه ای بوده که خودتان و خانواده تان را از خوردن آن وعده غذایی منصرف و دل­زده کرده باشد. بدترین حالت هم وقتی می باشد که مهمانان رسمی دارید و به آن ها وعده یک غذای لذیذ داده اید.

اما نگران نباشید یک سری ترفند ها برای رفع این مشکل را به شما پیشنهاد می دهیم که دیگر جای نگرانی نخواهد بود.

راه های رفع شوری از برنج

همان طور که می دانید برای تهیه برنج باید از چند ساعت قبل آن را با آب و نمک بخیسانید. علاوه بر این به هنگام جوشاندن برنج در آب جوش نیز کمی نمک به آن اضافه می کنید. شما ممکن است در مواقع مختلفی متوجه شور شدن برنج شوید که در هر یک از این مواقع ترفند خاصی برای آن وجود دارد.

🔶 اگر قبل از آبکش کردن برنج ، یعنی هنگام جوشیدن برنج، متوجه شوری زیاد از حد آن شوید، می توانید از یک عدد سیب زمینی پوست کنده در آب آن استفاده کنید. چرا که سیب زمینی نمک غذا را جذب خواهد کرد.

✅ اگر در زمان آبکش کردن برنج متوجه شوری آن شوید، می توانید از آب بیشتری برای شستن برنج استفاده کنید.

🔶 اگر بعد از آبکش کردن و به هنگام دم گذاشتن برنج متوجه این موضوع شوید، چاره ای نیست مگر اینکه خورشت را کم نمک تر تهیه کنید.

✅ در کنار همه این روش ها یک راه حل دیگر نیز وجود دارد. آن راه حل این است که به صورت جداگانه مقداری برنج دیگر را (حدودا دو برابر برنج شور شده) بدون نمک دم بگذارید و در آخر دو نوع پخت شده را با هم ترکیب کنید تا متوجه شوری آن نشوند. البته در این روش ممکن است برنج بیش از حد نیاز تهیه شود که آن هم جای نگرانی ندارد. چرا که می توانید برنج را برای یک هفته در یخچال و بیش از این مدت فریز کنید.

راه حل شور شدن برنج کته

برنج کته بهترین حالت مصرف برنج می باشد. اکثر مواد مغذی در این حالت وجود دارد. اما زمانیکه کته شور می شود چند را وجود دارد تا شوری آن را بر طرف کرد. استفاده از سیب زمینی به دلیل قدرت جذب بالای آب و املاح می تواند گزینه خوبی باشد. حتی شما می توانید زمانیکه برنج را آبکش می کنید و این مشکل را متوجه شدین، از آب بیشتری ضمن شستشو استفاده کنید.

به هر حال هر کدام از این راه ها برای برطرف کردن شوری برنج در هنگام پخت کاربردی هستند. اگز کار از کار گشذته بود و فرصتی برای رفع این کار وجود نداشت، استفاده از قند می تواند شوری را تا حد زیادی برطرف کرد.

برای ورود مستقیم به پیج شمال رایس می توانید عکس زیر را لمس کنید. همچنین به شما این نوید را می دهیم که جمعی پر شور و هیجان خواهیم داشت و با کلی بازی های برنجی زمان شما را به خوبی پر خواهیم کرد.

صفحه اینستاگرام شمال رایس
خرید برنج خالص و عطری شمال

از بین بردن شوری غذا

در صورتی که غذای شما شور شود، آب یکی از بهترین راه های برای رفع این مشکل است. اما زمانی پیش می آید که دیگر هیچ راهی وجود ندارد و تنها کاری که به ذهن شما می رسد دور ریختن غذاست. اینجاست که باید با شما بابت این اتفاق عالی تبریک گفت چون باید جوابگوی اعضای خانواده باشید. 😄😄😄😄

راه های رفع شوری برنج چه ضمن پخت آن و چه قبل از ریختن در قابلمه را برای شما توضیح داده ایم.

امیدوارم از گزیده اطلاعاتی که با شما درباره برطرف کردن شوری برنج در هنگام پخت به اشتراک گذاشتم استفاده کافی رو برده باشید. با خرید برنج ایرانی و مصرف مواد طبیعی سالم زندگی کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *