طرز تهیه ته دیگ زعفرانی

طرز تهیه ته دیگ زعفرانی

اگر امروز قصد تهیه ی یک پلوی خوش طعم و لذیذ را دارید ما برای شما پیشنهادی داریم. برای هر چه خوش طعم تر شدن و شکیل تر شدن پلو روی گزینه ی ته دیگ زعفرانی حساب باز کنید و حتما در نظر داشته باشید. در شروع بهتر است تعریفی از ته دیگ داشته باشیم. در واقع به مواد کف قابلمه که در اثر حرارت و بخار ناشی از دم کشیدن مواد روی آن، خوب سرخ شده و به ته قابلمه چسبیده باشه ته دیگ گفته می شود. ته دیگ را می توانید به صورت ساده یا زعفرانی تهیه کنید و همچنین در تهیه ی آن از برنج، سیب زمینی و یا نان لواش استفاده کنید. با ما همراه باشید تا طرز تهیه ته‌ دیگ زعفرانی را به صورت گام به گام برای شما شرح دهیم.

با خرید برنج ایرانی بهترین و خوش طعم ترین ته دیگ را تجربه کنید.

چه موادی برای تهیه ی ته دیگ زعفرانی ساده برای خانواده ۴ نفره مورد نیاز است؟

👨‍🍳 برنج ۵ پیمانه (برای ۴ نفر)،

🥄 زعفران ساییده کمتر از نصف قاشق چای خوری،

👨‍🍳 زرده تخم مرغ یک عدد،

🥄 ماست چکیده یا نسبتا سفت نصف پیمانه،

👨‍🍳 نمک به مقدار لازم،

🥄 فلفل سیاه به مقدار لازم،

👨‍🍳 روغن به مقدار لازم.

فوت و فن ته دیگ ته چین

در ابتدا باید برنج ها را از قبل شسته و با یک قاشق غذا خوری نمک، خیس کرده باشید. در قابلمه حدودا دو سوم گنجایش قابلمه، آب بریزید و اجازه دهید به جوش بیاید. سپس آب برنج هایی که خیس کرده بودید را دور بریزید و برنج ها را به قابلمه ی آب در حال جوش اضافه کنید. تا زمانی که فقط به اندازه یک نقطه کوچک، وسط برنجتان سفت بود و مغز پخت نشده بود آن را آبکش کنید.

در کنار این کار ها باید به دنبال تهیه ی مواد ته دیگ باشید. برای این کار زعفران را در کمی آب جوش حل کنید در حدی که رنگ آن نمایان شود. سپس زرده ی تخم مرغ، یک پیمانه برنج آبکش شده، ماست و همچنین کمی نمک و فلفل را هم به ترکیب اصافه کنید. به خوبی مخلوط کنید تا ماده ی یکدستی به دست آید.

در گام بعدی کف قابلمه را با مقدار کمی روغن داغ و ترکیب ته دیگتان را کف قابلمه بریزید و با کف قاشق پهن کنید. سپس برنج های آبکش شده را ریخته و کمی روغن روی سطح برنج ها بریزید و چند سوراخ روی آن ایجاد کنید.

نهایتا دم کنی را بگذارید تا حدودا برای مدت ۴۰ تا ۴۵ دقیقه خوب دم بکشد. حالا می توانید ته دیگ زعفرانی را میل کرده و لذت ببرید. این هم طرز تهیه ته دیگ زعفرانی برای ۲ نفر.

مواد لازم برای تهیه ی ته دیگ زعفرانی با سیب زمینی برای ۴ نفر

طرز تهیه ته دیگ زعفرانی با سیب زمینی برای 2 نفر
روش پخت آسان ته دیگ زعفرانی

🔷 برنج به میزان ۵ پیمانه (برای ۴ نفر)،

🔶 زعفران سابیده شده کمتر از نصف قاشق چای خوری،

🔷 یک عدد سیب زمینی متوسط،

🔶 نمک به مقدار لازم،

🔷 روغن به مقدار لازم.

طرز تهیه ته دیگ زعفرانی با سیب زمینی برای ۲ نفر چگونه است؟

در ابتدا باید برنج ها را بشویید و یک قاشق غذا خوری نمک به آن اضافه کنید و صبر کنید تا برنج خیس بخورد. حدودا دو سوم قابلمه آب بریزید و صبر کنید تا به جوش بیاید. سپس آب برنج هایی که خیس خورده اند را دور بریزید و برنج ها را به قابلمه ی آب در حال جوش اضافه کنید.

تا زمانی که کمی وسط برنجتان سفت بود آن را آبکش کنید. در کنار این کار ها باید سیب زمینی را که برای ته دیگتان در نظر گرفته بودید پوست بگیرید و به شکل دلخواهتان که معمولا به صورت حلقه ای برش می دهند آماده کنید. سپس زعفران را نیز با کمی آب جوش، در حدی که بتوان سیب زمینی ها را زعفرانی کرد حل کنید.

حلقه های سیب زمینی را زعفرانی کنید سپس کف قابلمه را با کمی روغن داغ کنید. سیب زمینی های زعفرانی را کف قابلمه بچینید و برنج های آبکش شده را هم روی آن ها بریزید. در ادامه چند سوراخ روی برنج ها ایجاد کنید و کمی روغن روی آن بریزید و دم کنی را بگذارید و اجازه دهید حدودا ۴۵ دقیقه برنج خوب دم بکشد. حالا می توانید ته دیگ سیب زمینی زعفرانی را نوش جان کنید.

مواد لازم برای تهیه ی ته دیگ زعفرانی با نان برای ۴ نفر

🔶 برنج ۵ پیمانه (برای ۴ نفر)،

🔷 زعفران سابیده کمتر از نصف قاشق چایی خوری،

🔶 نان لواش به اندازه ی کف قابلمه،

🔷 نمک به مقدار لازم،

🔶 روغن به مقدار لازم.

طرز تهیه ته دیگ زعفرانی با نان برای ۲ نفر

طرز تهیه ته دیگ زعفرانی با نان برای 2 نفر
روش آسان پخت ته دیگ

در ابتدا برنج ها را از قبل بشویید و یک قاشق غذا خوری نمک به آن اضافه کنید. در قابلمه ای که قرار است ته دیگ را درست کنید حدودا دو سوم قابلمه آب بریزید تا جوش بیاید. سپس آب برنج دور بریزید و برنج ها را به قابلمه ی آب در حال جوش اضافه کنید. زمانی که هنوز برنج مغز پخت نشده است، آن را آبکش کنید.

سپس قابلمه مورد نظرتان را روی شعله بگذارید تا خشک شود سپس زعفران ها را با مقدار خیلی کمی آب جوش حل کنید و با کمی روغن مخلوط کرده و خوب هم بزنید. سپس ترکیب روغن و زعفران را کف قابلمه بریزید تا کمی داغ شود. سپس نان های لواش را کف قابلمه پهن کنید و برنج های آبکش شده را روی آن ها بریزید. البته می توانید تنها روغن را داغ کنید سپس نان ها را روی آن بچینید و سپس زعفران را روی نان ها به طور یکدست بریزید.

نهایتا برنج آبکش را اضافه کنید و چند سوراخ روی برنج ها ایجاد کنید و کمی روغن روی آن بریزید. دم کنی را بگذارید تا حدودا ۴۵ دقیقه برنج دم بکشد. امیدوارم طرز تهیه ته دیگ زعفرانی برای ۲ نفر را به خوبی فرا گرفته باشید.

توصیه می شود حتما از قابلمه ی نچسب برای تهیه ی ته دیگ زعفرانی تان استفاده کنید تا ته دیگ بهتری داشته باشید.

برای مشاهده سفارشات هر روزه شمال رایس و نظرات کاربران، می توانید با لمس کردن عکس زیر وارد پیج شمال رایس شوید. یک جمع صمیمی و دوستانه در کنار هم با انتقال تجربیات عالی و کاربردی.

صفحه اینستاگرام شمال رایس
خرید برنج خالص و عطری شمال

طرز تهیه ته دیگ دو طرفه

روش ساده و آسان ته دیگ دو طرفه در پیچ شمال رایس به آدرس shomalrice.ir در اینستاگرام موجود است. می تونید تشریف ببرید و اونجا به صورت تصویری و آموزش ببینید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *