طرز تهیه آرد برنج برای فرنی نوزاد

طرز تهیه آرد برنج برای فرنی نوزاد

در خدمت شما هستم با طرز تهیه آرد برنج برای فرنی نوزاد که خیلی ساده خدمت شما توضیح می دهم. مواد غذایی که برای نوزادان به عنوان یک وعده ی غذایی موثر در رشد و وزن گیری استفاده می شود فرنی است. یکی از دغدغه های مادرانی که نوزاد دارند رشد و تکامل کودکشان از همان سنین پایین است. فرنی با آرد برنج می تواند به عنوان یکی از سالم ترین و مغذی ترین غذا ها برای نوزادان از سن ۵ ماهگی به بعد مورد استفاده قرار گیرد.

از فرنی می توان به عنوان یک دسر نیز برای بزرگسالان هم استفاده کرد. اما به دلیل راحتی در هضم فرنی بیشتر به عنوان غذای کمکی کودک استفاده می شود. می توان فرنی را با مواد مختلفی مثل نشاسته و شیر خشک نیز تهیه کرد. اما این امکان هم وجود دارد که خودتان بخواهید مواد اولیه را تهیه کنید. اطمینان از عدم وجود مواد نگهدارنده در خوراک نوزاد از ابتدای خوردت غذا اهمیت دارد. این عامل خود انگیزه ای برای تهیه آرد برنج در منزل برای یک مادر بفکر است.

از تهیه آرد برنج به مقدار زیاد واهمه نداشت باشید. علاوه بر این می توانید از آرد برنجی که تهیه کرده اید در پخت  انواع کیک، شیرینی و حلوا در کنار آرد گندم استفاده کنید. آرد برنج جایگزین مناسبی برای افرادی است که به گلوتن حساسیت دارند.

قصد داریم طرز تهیه آرد برنج برای فرنی نوزاد را به شما آموزش دهیم که بسیار ساده است. به سادگی می توانید در منزل به یک آرد برنج مرغوب و خوش عطر خانگی برسید. افتخار ماست که شما مادر و پدر عزیز با ما همراه هستید.

مواد لازم طرز تهیه آرد برنج

📌 برنج به میزان لازم که تمایل به آرد شدن دارید،

📌 مخلوط کن یا آسیاب برقی،

📌 پارچه نخی،

📌 آبکش یا صافی،

📌 آب برای شست و شوی برنج

طرز تهیه آرد برنج برای فرنی نوزاد

بهتر است بدانید که شما می توانید از برنج های نیم دانه یا شکسته ی ایرانی در تهیه ی آرد برنج مرغوب و خوش عطرتان استفاده کنید. کیفیت و طعم فرنی شما با این موارد سالم تر خواهد شد.

طرز تهیه آرد برنج برای فرنی نوزاد
طرز تهیه آرد برنج برای فرنی نوزاد

مرحله اول از طرز تهیه آرد برنج برای فرنی نوزاد

در ابتدا باید مقدار برنج مورد نظرتان را با آب سرد کاملا بشویید. به طوری که گرد بین برنج ها به طور کامل شسته شود. برای این کار می توانید برنج ها را داخل یک آبکش ریخته و سپس شست و شو دهید.

مرحله دوم

در این مرحله برنج های شسته شده را در قابلمه ریخته و در آن آب می ریزیم. طوری که آب از سطح برنج بالاتر باشد. به مدت ۵ تا ۶ ساعت استراحت می دهیم تا برنج ها خوب خیس بخورد. از هیچ ماده افزودنی در برنج استفاده نکنید.

مرحله سوم

در این مرحله آب برنج ها را به وسیله ی یک آبکش می گیریم. حدودا یک ساعت به برنج ها زمان می دهیم تا آب آن ها گرفته شود. سپس برنج ها را بر روی یک پارچه ی نخی پهن می کنیم تا به مدت ۱ الی ۲ ساعت خشک شوند. البته خشکی آن نباید طوری باشد که برنج به خوبی آسیاب نشود. بلکه در حدی که سطح برنج ها خشک باشند و داخل و مغز برنج کمی رطوبت داشته باشد.

مرحله چهارم

در این مرحله پس از خشک شدن نسبی برنج ها، مقدار کمی از آن ها را بر میداریم. همان مقدار را در مخلوط کن می ریزیم و درجه را در تند ترین حالت قرار می دهیم تا برنج ها به صورت آرد در آیند. در این مرحله بهتر است به وسیله ی قاشق آرد را از تیغه های آسیاب جدا کنیم تا فضای کافی برای آسیاب بقیه ی برنج ها ایجاد شود. فعلا صدای دلنشین را تحمل کنید تا به بخش جالب آن هم برسیم. تا اینجا ۴ گام از طرز تهیه آرد برنج برای فرنی نوزاد را خدمت تان معرفی کردم. اما بشنویم از مرحله آخر که کمی زمان بر است.

مرحله پنجم

در این مرحله باید اجازه دهیم تا آرد برنج به دست آمده کاملا خشک شود. می توانیم آرد را روی یک پارچه پهن کنیم و اجازه ی خشک شدن را به آن بدهیم. سپس داخل ظرف در دار می ریزیم. در محیطی خنک و به دور از نور خورشید مثل یخچال یا کابینت خنک نگهداری می کنیم. البته می توانید برای خشک کردن آرد برنج آن را در حد چند ثانیه نیز حرارت دهید. اما پیشنهاد می کنم در مواقعی که زمان کم دارید این کار را انجام دهید.

نکات طرز تهیه آرد برنج برای فرنی نوزاد

✅ برای تهیه ی آرد برنج بهتر است از برنج های نیم دانه یا شکسته ی ایرانی مثل هاشمی یا طارم استفاده کنیم.

📌 دقت کنید که حتما رطوبت موجود در آرد برنج به طور کامل گرفته شود. زیرا در غیر این صورت ممکن است در داخل ظرف در دار کپک بزند و یا بو بگیرد.

✅ اگر برای خشک کردن آرد برنج از روش حرارت دادن استفاده می کنید، دقت کنید تا آرد بیش از حد حرارت نبیند.  به عبارتی نسوزد و بوی آرد برنج از مایکرو ویو به مشام نرسد.

طرز تهیه آرد برنج

برای اطلاع از بروز ترین سفارشات شمال رایس می توانید وارد پیج ما در اینستاگرام شوید و علاوه بر وب سایت ، پیج را هم دنبال بفرمایید. برای ورود مستقیم به صفحه شمال رایس ، عکس زیر را لمس کنید. همچنین برای خرید برنج ایرانی خوش عطر و خالص می توانید وارد بخش فروشگاهی شوید و ثبت سفارش بفرمایید.

صفحه اینستاگرام شمال رایس
خرید برنج شمال

شاد و سالم در پناه خدا

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *