بهترین برنج ایرانی

بهترین برنج ایرانی

ممکن است شما تازه عروس باشید که به تازگی طعم استقلال را چشیده اید و از خانواده های خود جدا شده اید. حال نوبت آن رسیده تا خودتان به همراه همسرتان آن دسته از فعالیت هایی که پدر و مادر انجام می دادند را به تنهایی انجام دهید. تجربه خرید مواد غذایی که علاوه بر کیفیت مناسب، قیمت خوبی هم به همراه داشته باشد از چالش های جدید اول دوران ازدواج شماست. خرید برنج به عنوان کالای پر مصرف خانه های ایرانی یکی ازمهمترین بخش های خیرد هر فرد است. برای پیدا کردن بهترین برنج ایرانی باب میل تان، مقاله را تا به انتها دنبال بفرمایید.

اگر از جمله خانواده هایی هستید که اساس سالم خوری را در پیش گرفته اید و به فکر سلامتی خود هستید، خرید برنج ایرانی را از بین همه برنج ها انتخاب خواهید کرد. برنج ایرانی علاوه بر به همراه داشتن مواد غذایی لازم، عطر و طعم منحصر به فردی دارد که خیلی ها را مجذوب خود می کند. یکی از زیبا ترین و خوش عطر ترین کارهایی که می توانید انجام دهید این است که با حمایت از شالیکار ایرانی، زندگی آنها را هم به کام شان شیرین کنید.

همه ما از عالی بودن برنج ایرانی اطمینان داریم و کافی است با حمایت از کشاورزان کشورمان این صنعت را پا بر جا نگه داریم. با خرید مستقیم برنج از شالیکار به سه نشان نشانه روی کرده اید. هم از تولیدات داخلی حمایت کرده اید، هم از کودکان بی سرپرست حمایت کرده اید و هم خودتان علاوه بر طعم خوب برنج، حس وجود و کمک به هم نوع را تجربه کرده اید.

بهترین برنج ایرانی طارم
بهترین برنج ایرانی طارم

بهترین برنج ایرانی چه ویژگی هایی دارد؟

تلاش ما بر این است تا با کمک به شما در خرید بهترین برنج ایرانی در تسهیل روند خرید تان سهیم باشیم. با اطمینان کامل بهترین برنج ایرانی را با خلوص ۱۰۰% دریافت کنید و از پخت آن لذت ببرید.

ابتدا باید این موضوع را درک کنیم که توان اقتصادی افراد در جامعه زحمتکش ما متفاوت است. پس علاوه بر توجه به ویژگی های برنج اعم از قد کشیدن، عطر، طعم و پخت عالی آن، به میزان قدرت خرید مردم هم باید توجه کرد. پس توجه به قدرت خرید ضمن دقت به موارد عنوان شده منصفانه و منطقی است.

طریقه مصرف برنج در خانه های ایرانی دو گونه است. گونه اول پخت برای اعضای خانواده و گونه دوم پخت برای مهمان است. در پخت اول که برای اعضای خانواده می باشد اینگونه است که برنج تهیه شده از قیمت مناسب، ظاهر معمولی و طعم خوبی برخوردار است. در حالی که برنجی که در استقبال از مهمان پخت می شود از طعم، عطر، قیمت بالا و قد کافی بهره مند است. این مورد آخر که در بیشتر مجالش رسمی و مهم صورت می گیرد از درجه اهمیت بالایی برخوردار است.

حال با توجه به ویژگی های انواع بهترین برنج ایرانی که در ادامه مطلب عنوان شده می توانید برنج مد نظر خود را انتخاب و خریداری بفرمایید.

برنج هاشمی آیا بهترین برنج عطری ایرانی است؟

برنج هاشمی برای مواقعی مصرف می شود که عطر و طعم برنج مقدم بر قیمت آن است. صدر نشینی در بین تمامی این برنج ها به برنج هاشمی تعلق دارد. هر ساله برنج هاشمی به عنوان پر کشت ترین در استان مازندران و گیلان انتخاب می شود. هر کسی که از برنج هاشمی استفاده کرده باشد، طعم و عطر آن را در خاطر خود برای همیشه به یادگار خواهد داشت.

برنج هاشمی دو نوع دارد که شامل برنج هاشمی سرد و برنج هاشمی گرم است. نام های معروف برنج سرد و گرم، برنج صدری هاشمی و برنج طارم هاشمی است. به دلیل پخت عالی و عطر بی نظیر این برنج، طرفداران خاص خود را در خانه های ایرانی و خارج از کشور دارد. ساختار منظم و قد کشیده این برنج به همراه پخت راحت آن باعث شده تا هر ساله سفارشات زیادی برای این نوع برنج باشد که این خود عامل استفاده سوء بعضی از افراد سودجو شده است.

این برنج را به عنوان بهترین برنج عطری ایرانی به حساب آورد. این برنج به دلیل مقاومت بالا دربرابر آفات، کمترین میزان استفاده از سم و کود شیمیایی را دارد. خود این موضوع باعث شده تا برنج هاشمی به دلیل سالم بودن آن بیشترین استفاده را داشته باشد.

برنج دم سیاه صدری گیلان چطور؟

برنج ایرانی هاشمی
برنج ایرانی هاشمی

برنج دم سیاه یکی از انواع برنج های کیفی است که فقط در استان گیلان کشت می شود و بهره وری این برنج نسبت به سایر برنج ها کمتر است و به طور متوسط کمتر از برنج های دیگر محصول می دهد. این نوع برنج بیشتر به خاطر ویزگی های ظاهری اش مورد توجه قرا گرفته است. رنگ سفید مایل به کرم آن باعث شده تا هنگام میل آن حس خوبی را به مهمانان انتقال دهد. عطر و طعم برنج به همراه ظاهر خوش رنگ آن، باعث شده تا به عنوان برنج اشرافی و اعیانی در مجالس مورد استفاده قرار بگیرد.

برنج دم سیاه تنها در استان گیلان کشت می شود و به دلیل کم یاب بودن این برنج و کم کشت بودن آن، باعث شده تا قیمت آن بالاتر از سایر برنج ها باشد. برنج دم سیاه به دلیل رنگ ریشک یا دم شلتوک آن است که به این نام معروف است.

برنج طارم مازندران آیا محبوبترین برنج است؟

از انواع بهترین برنج ایرانی که از مرغوبیت خاصی برخوردار است می توان به برنج طارم اشاره کرد. مبدا تولید و کشت برنج طارم استان مازندران است. طارم به عنوان برنج کم محصول شناخته می شود. انواع مختلف برنج طارم موجود هست که شامل طارم عطری، طارم صدری، طارم سنگسری، طارم هاشمی (ترکیب برنج طارم و برنج هاشمی)، طارم امکرالهی و طارم چینی هستند. در این بین از طارم عطری و طارم هاشمی می توان به عنوان بهترین های برنج طارم یاد کرد.

طارم هاشمی در مقایسه با طارم عطری، درشت تر و پخت بهتری دارد که اصطلاحا گفته می شود که بیشتر ری می کند. تنها وجه تمایز این برنج نسبت به طارم عطری، عطر و بوی کمتر آن است. البته این را نباید برای برنج طارم یک ضعف در نظر بگیریم. بیشترین ری را در بین برنج های ایرانی، برنج طارم هاشمی دارد.

برنج علی کاظمی چرا جزو بهترین ها است؟

این نوع از برنج توسط کشاورزی به نام علی کاظمی در روستایی در شهرستان فومن کشف شد. پس از آن به نقاط دیگر استان گیلان کشیده شد و مورد توجه کشاورزان قرار گرفت و اکنون نیز طرفداران خاص خود را دارد. این برنج از قد کوتاه تری نسبت به برنج هاشمی و دم سیاه برخوردار است اما پخت نسبتا خوب آن این ضعف را تا حدی جبران کرده است. قیمت مناسب تر برنج علی کاظمی نسبت به سایر برنج ها باعث شده تا جزء برنج های با مصرف بالا باشد. از نظرعطر و طعم نیز چون از ریشه ی برنج های پر محصول می باشد، قابل رقابت با ارقام کیفی مانند برنج طارم نیست.

برنج شیرودی شمال آیا بهترین برنج ایرانی است؟

برنج استخوانی شیرودی یا برنج شیرودی، که از انواع برنج پر محصول می باشد، در نواحی شمال کشور کشت می شود. از نظر ظاهری شباهت زیادی به برنج هاشمی دارد و برای افراد غیر متخصص در زمینه ی برنج قابل تشخیص نمی باشد.

برنج شیرودی به زعم کارشناسان موسسه تحقیقات برنج کشور دارای کیفیت پخت مطلوب در مقایسه با سایر ارقام پر محصول و قابل قبول در مقایسه با طارم هاشمی است. هر چند برنج شیرودی از لحاظ عطر و طعم در مراتب پایین تری نسبت به برنج طارم هاشمی قرار دارد. دلیل پایین بودن قیمت آن نیز درمقایسه با انواع طارم، جدا از عطر و طعم آن، مربوط به پر محصول بودن این برنج است. برنج شیرودی به دلیل کیفیت خوب و قیمت مناسب برای مراسم ها، رستوران دار ها و کارمندان ادارات بسیار اقتصادی وبه صرفه است.

بهترین برنج ایرانی
بهترین برنج ایرانی

عکس برنج ایرانی:

شما می توانید با مراجعه به صفحه اینستاگرام شمال رایس به آدرس shomalrice.ir از عکس برنج های موجود استفاده کنید. همچنین جدید ترین اخبار و سفارش ها را که برای نقاط مختلف کشور ارسال می شود خواهید دید. عکس برنج ایرانی اعم از طارم ، طارم هاشمی ، عنبر بو ، فجر گرگان ، شیرودی ، دم سیاه و … خواهید دید.

با خرید برنج ایرانی لذت برنج خالص و خوش عطر را تجربه کنید. علاوه بر پرداخت از طریق وب سایت ، می توانید درب منزل سفارش را دریافت کنید و سپس پرداخت کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *